Ciekawa książka dzieci

 

 


BERNADETTE MCCARVER SNYDER
150 zaskakujących wydarzeń, opisanych w Biblii
Wydawnictwo Verbinum
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 148

Czy lubisz niespodzianki? Tajemnicze wiadomości? Opowiadania o potworach morskich? A co z ekscytującymi przygodami? Czy wiesz, gdzie możesz to wszystko znaleźć? W tej książce! Otwórz ją i przekonaj się sam, jakie zaskakujące wydarzenia są opisane w Biblii.
Myślałeś, że Biblia jest nudną księgą dla poważnych uczonych? W żadnym wypadku! Biblia jest księgą dla ciebie.
I tak jest też z tą książką! Otwórz ją i przeczytaj o czuwającym drzewie, o ludzie, którego ocaliły podarte buty i spleśniały chleb! Dowiedz się o Araracie, Areopagu, Tertullusie i Porcjuszu Festusie! Wybierz się w dalekie kraje. Poznaj dziwne zwyczaje. Spotkaj interesujących ludzi.
Jedna minuta wystarczy, żeby przeczytać krótki tekścik o jakimś zaskakującym wydarzeniu, opisanym w Biblii. A takich tekścików jest sto pięćdziesiąt. Weź do ręki swój porządek dnia. Zarezerwuj sobie każdego dnia trochę czasu na przeczytanie jednego tekściku, trochę czasu na zastanowienie się nad nim i trochę czasu na zajrzenie do Biblii.
Wypełnij swój dzień zaskakującymi wydarzeniami. Wypełnij swoją głowę inspirującymi myślami. Wypełnij swoje serce uśmiechem, niespodziankami i cudami. Nie zwlekaj. Rozpocznij już dziś.

Książkę można kupić w księgarniach: http://kmt.pl , www.matras.pl , http://www.exodus.lublin.pl

 

 


RUDOLF HORN
„Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków
Zwierzęta opowiadają historie biblijne”
Wydawnictwo Vocatio
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 276

Tuptaki to bardzo tajemnicze istoty. Lepiej schodzić im z drogi! Choć wzbudzają litość, gdyż wyglądają na bardzo słabych, i w pewnym sensie takie właśnie są, to jednocześnie potrafią być bardzo niebezpieczne. Mimo obaw, Ćwirek wyrusza w świat, by zgłębić tajemnicę Tuptaków, mimo iż jest jeszcze całkiem niedużym wróbelkiem. Ale taki malutki, za jakiego uważa go jego mama, Ćwirek nie jest już od dawna. A już na pewno nie jest głuptasem. Step zna w każdym razie doskonale, no i przecież potrafi latać. Ćwirek wielokrotnie będzie musiał wykazać się wielką odwagą i wytężyć z całej siły swój ptasi móżdżek. Czy mu się uda?

Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków to pełne napięcia i humoru, opowiedziane z niezwykłej perspektywy stepowych zwierząt, historie biblijne. Przyprawią one dzieci o wzruszenie i radosne bicie serduszka, gdy wraz z Ćwirkiem wysłuchają relacji groźnego lwa o wygnaniu ludzi z Raju (Rdz 1-2), żaby o niesamowitej walce jej plemienia z egipskim faraonem (Wj 7,26-28; 11-13), bawoła - o przedziwnych narodzinach Zbawiciela w stajence (Mt 1,18-2,23) i osiołka o wędrówce Jezusa do Jerozolimy i o Jego śmierci (Mt 21,1-11; 21,26-27). Być może historie, które Ćwirek usłyszał od innych zwierząt, niektóre tuptaki uznałyby za zmyślone lub pozbawione sensu.

Magię tej historii buduje też fakt, że tak naprawdę ona nie ma końca. Myślicie, że kończy się przecież na końcu? Ale ona się tam właśnie zaczyna!

Książkę można kupić w księgarniach: http://www.vocatio.com.pl , http://kmt.pl

 


ANDRZEJ MOSKAL
„Niebo w kwiatki”
Wydawnictwo i Drukarnia Diecezji Sandomierskiej „Sandomierz”
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 76
"Niebo w kwiatki" to zbiór wierszy dla dzieci. Dowcipne i żartobliwe, unikające gadulstwa. Przyjemnie czytające się rymowane bajeczki, będą w stanie zadowolić nawet najwybredniejszych czytelników.
Jest to pobudzająca wyobraźnię, wzbogacająca słownictwo, ćwicząca ortografię i przede wszystkim dająca dużo radości i przedniej zabawy lektura!

Książkę można kupić w księgarniach: http://kmt.pl , http://gloria24.pl

 


Małgorzata Kondej
„Sejf z milionem w środku czyli bestseller III b”
Wydawnictwo STENTOR
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 128


„Nazywam się Felek i chciałbym mieć prawdziwego przyjaciela. Ale jak go znaleźć, kiedy najwięcej czasu spędza się w szpitalu, nie można pojechać na wycieczkę z klasą ani nawet zagrać w piłkę? Najgorsze jest to, że przez tę chorobę ciągle zmieniam szkoły. Tak jak teraz – w III b nie zdążyłem jeszcze nikogo poznać i znów trafiłem do szpitala. I wtedy dostałem ten niezwykły prezent...”
Ciepłe, opowiedziane z humorem, prostotą i mądrością historie, pełne zabawnych sytuacji, wzruszających wyznań, zaskakujących spostrzeżeń i trudnych problemów, z jakimi muszą czasem zmierzyć się dzieci. Ta książka w lekkiej formie sympatycznych opowiadań niesie ważne treści i porządkuje młodemu czytelnikowi świat wartości.

Książkę można kupić w księgarniach: http://merlin.pl , http://selkar.pl , http://wysylkowa.pl , http://www.gandalf.com.pl

 


s. Teresa Biłyk CSSF
„Chcę Kochać. Opowiadania dla dzieci”
Wydawnictwo WAM
Rok wydania: 2005
Ilość stron:128

Chcę kochać, to czterdzieści opowiadań, opisujących wydarzenia z życia współczesnej chrześcijańskiej rodziny. Wszystkie opowiadania, przeplatają się krótkimi wersjami modlitw, wśród których dzieci w sposób szczególny poznają Modlitwę Pańską: Ojcze nasz... Doświadczenia religijne ukazane są na tle roku liturgicznego, ze zwyczajami polskich tradycji.
Książkę można kupić w księgarniach: http://e.wydawnictwowam.pl , www.sklep.deon.pl ,


Sophie zu Eltz
„Opowieści Anioła”
Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Rok wydania: 2005
Ilość stron:180
Bohaterem opowieści jest chłopiec o imieniu Karol. Niebawem ma po raz pierwszy przyjąć do serca Pana Jezusa. Ale sprawy nie układają się zbyt pomyślnie. Z pomocą przychodzi mu jego Anioł Stróż i… co było dalej, przeczytajcie sami. Warto!

Książkę można kupić w księgarniach: http://www.loretanki.pl/sklep , http://kmt.pl , http://gloria24.pl , http://catholicus.pl

Kenneth Grahame
„O czym szumią wierzby”
Wydawnictwo Zielona Sowa
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 174

Ta pełna wdzięku i humoru opowieść o zwierzętach obdarzonych ludzkimi cechami charakteru od lat obecna jest w kanonach literatury dziecięcej. „O czym szumią wierzby” to historia przyjaźni rozsądnego Kreta, mądrego Szczurka, lekkomyślnego Ropucha, stanowczego i surowego Borsuka oraz o wesołej Wydry. Pokazuje ona, że dobrye słowo, uczynek, cierpliwość to skarby, które sprawiają, że osoby wokół nas stają się lepsze.

Książkę można kupić w księgarniach: http://www.matras.pl , http://www.empik.com/ , http://www.gandalf.com.pl

Anna Matusiak
„Pierwsza Komunia Święta  w Pięknej Dolinie”
Wydawnictwo eSPe
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 24

Książka opowiada o przygotowaniach dzieci z Naszego Miasteczka do Pierwszej Komunii Świętej. Uczy jak należy się przygotować na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca i pokazuje jak wielką może to dać radość. Do książki dołączony jest obrazek z modlitwą przed komunią świętą i po jej przyjęciu.

Książkę można kupić w księgarniach: http://www.tolle.pl , http://boskieksiążki.pl , http://kmt.pl , www.fnp.pl

 
Joanna Krzyżanek
„Cecylka Knedelek i poletko truskawek”
Wydawnictwo Jedność
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 59
Był pierwszy dzień truskawkowych żniw. Tego dnia poletko truskawek wyglądało naprawdę wyjątkowo...
To dopiero początek przygód Cecylki Knedelek i jej sympatycznych przyjaciół Tym razem mieszkańcy Starego Knedelkowa chwycili za koszyczki i ruszyli na poletko truskawek...
O tym, kogo tam spotkali, co im się przytrafiło i kto przed kim musiał uciekać przeczytacie już sami...
Możemy tylko zdradzić, że wesołe przygody Cecylki miały swój przepyszny, oczywiście truskawkowy finał!
Truskawkowo aż ślinka cieknie!
Cecylka Knedelek jest ulubioną bohaterką małych i dużych łasuchów. Więcej o Cecylce można się dowiedzieć na stronie: http://www.cecylkaknedelek.pl

Książkę można kupić w księgarniach: http://jednosc.com.pl , www.tolle.pl , www.gandalf.com.pl

 


Tomasz Kruczek
„Bitwa o gród Sędziwoja”
Wydawnictwo Replika
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 268

Jest to pierwszy tom Kroniki Łowców Przygód, opowiadający o początkach państwa polskiego. W roku 999 cesarz niemiecki Otton III planuje pielgrzymkę do Gniezna, do grobu św. Wojciecha. Chciałby spotkać się też z młodym słowiańskim księciem, Bolesławem. Zamysł ten nie podoba się paru możnym z cesarskiego dworu i dołożą wszelkich starań, aby nie dopuścić do tego spotkania. W centrum wydarzeń znajdzie się chłopiec Leszek wraz z Jankiem i... księżniczką Wikingów Dis.
Książka ta jest nie tylko przyjemną formą poszerzenia wiadomości z historii, ale także kopalnią wiedzy dotyczącej życia ówczesnnych ludzi. Czytelnik będzie mógł się dowiedzieć np. jak robi się podpłómyki, oraz czy Wikingowie na pewno ozdabiali swoje hełmy rogami.

Książkę można kupić w księgarniach: http://www.matras.pl , http://www.empik.com/ , http://www.gandalf.com.pl