Ciekawa książka młodzież


Małgorzata Nawrocka
„Anhar. Powięść antymagiczna”
Edycja Św. Pawła
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 192

To na nasze czasy - gdy zdumiewająca liczba ludzi tak łatwo zwalnia się z samodzielnego myślenia, uzależniając ważne, życiowe decyzje od np. układu planet; kiedy wielu naraża swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe w gabinetach wróżek, bioenergoterapeutów itp. szarlatanów - powstała ta książka-odtrutka, książka-lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie chcą dać się zwariować. "Anhar to uzdrawiająca terapia dla wszystkich ofiar mody na magię" - twierdzi pani Wanda Wróblewska, terapeuta. Tę doskonale napisaną opowieść o losach młodego księcia królestwa magii czyta się jednym tchem. I to niezależnie od liczby lat. Czasem wybuchniemy śmiechem, czasem wzruszymy się lub podumamy o sprawach najważniejszych, ale wartka akcja powieści na pewno nie pozwoli nam się nudzić.
Opowieść o przygodach Anhara - księcia królestwa magii, który przekonuje się, iż sztuka magiczna, którą od dzieciństwa kocha i zgłębia, jest dla ludzi niebezpiecznym złem. W zrozumieniu i przyjęciu tej prawdy pomagają mu stary nauczyciel śpiewu, eks-czarodziej Gordoneo i służąca Teresa – wyznawcy Tego Samego.

Książkę można kupić w księgarniach: http://www.ksiegarnia.ekai.pl/ , http://kmt.pl/ , http://www.edycja.pl/

 

Małgorzata Nawrocka
„Alhar. Syn Anhara. Powieść antymagiczna 2.”
Edycja Św. Pawła
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 192

Druga część powieści „Anhar”, o władcy królestwa magii, który poznaje cały fałsz oraz zło magicznych praktyk i dlatego świadomie je porzuca. W kolejnej części powieści poznajemy rodzinę Anhara: jego żonę Teresę i trójkę dzieci. Akcja koncentruje się zwłaszcza na osobie najstarszego syna Anhara i Teresy, księcia Alhara, który opuszcza potajemnie rodzinny pałac i przez swoje konszachty z magami naraża się na potężne niebezpieczeństwo. Świadom zagrożenia ojciec wyrusza na ratunek. Nie wie jednak, że nie walczy o syna sam. Również kilkoro oddanych przyjaciół podejmuje próbę odnalezienia nieroztropnego księcia. Patronat medialny nad powieścią objął Mały Gość Niedzielny.

Książkę można kupić w księgarniach: http://www.ksiegarnia.ekai.pl/ , http://kmt.pl/ , http://www.edycja.pl/

 


Małgorzata Nawrocka
Ariel - wnuk Alhara
Edycja Św. Pawła
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 576
Kolejna powieść z BESTSELLEROWEJ serii o rodzie Anharydów
Trylogia o królewskim rodzie Anharydów to fantastyczne powieści przeznaczone dla czytelników, którzy żyją nadzieją, że ich tęsknota za nieskończonością zostanie kiedyś zaspokojona. To fascynująca, pełna przygód podróż kilku pokoleń bohaterów, walczących o Dobro w świecie, w którym zło chce pokonać radość i nadzieję.
Anhar to książę królestwa magii, który przekonuje się, iż sztuka magiczna, którą od dzieciństwa kocha i zgłębia, jest dla ludzi niebezpiecznym złem. Jego syn Alhar opuszcza potajemnie rodzinny pałac i przez swoje konszachty z magami naraża się na potężne niebezpieczeństwo. W trzeciej części do akcji wkracza Ariel, wnuk Alhara. Jak potoczą się ich dalsze losy? Z pewnością będą walczyć dzielnie, z determinacją równą postaciom z genialnych książek Lewisa i Tolkiena. Przeczytaj koniecznie kolejną, trzecią już powieść antymagiczną.
Książkę można kupić w księgarniach: http://www.ksiegarnia.ekai.pl/ ,http://kmt.pl/ , http://www.edycja.pl/

„Nieśmietrelnik duszy. Katechizm katolicki dla młodzieży.”
Wydawnictwo i Drukarnia Diecezji Sandomierskiej
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 176

Młody człowieku!
Umrzesz i pójdziesz na sąd!
Co więcej, nie znasz dnia ani godziny!
A będzie to sąd (z) Twojego życia.
Sprawiedliwy sędzia oceni Twe uczynki.
Czy wolisz przegrać sprawę i pójść do piekła?
Czy odnieść zwycięstwo i znaleźć się w niebie?
Pamiętaj! Twój najgorszy wróg to szatan.
"Jak lew ryczący krąży, szukając kogo pożreć!"
Co gorsza, czyha na Twój najmniejszy błąd!
Jednak nie bój się. Istnieje proste rozwiązanie.
Wystarczy przestrzegać zasad tego katechizmu!
To Twoja najlepsza broń i najbezpieczniejsza tarcza.
Uchroni Cię przed diabelskimi atakami.
Pozwoli wygrać najważniejszą bitwę.
I zapewni Twej duszy niebiańską nieśmiertelność!
Na co więc czekasz?

Książkę można kupić w księgarniach: http://kmt.pl/ , www.gloria24.pl,

Rafał Szymkowiak OFMCAP
„Spowiedź jest spoko”
Wydawnictwo AA
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 160

Jeśli nikt tak do końca i prawdziwie nie zachwycił Cię do tej pory sakramentem spowiedzi.
Jeśli nie wiesz, jak się spowiadać.
...ta książka może Ci się przydać.

Dowiesz się:
dlaczego do konfesjonału należy iść z pontonem,
jak poradzić sobie z szóstym grzechem,
co to znaczy, że ksiądz w konfesjonale jest szczepiony,
czy zdarza się otrzymać rozgrzeszenie przez internet.

Książkę można kupić w księganiach: http://kmt.pl/

 


„Boży doping 2012. Świadectwa wiary mistrzów sportu”
Wydawnictwo Rafael
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 136

Książka jest niezwykłą opowieścią o mistrzach sportowych aren, którzy fantastycznie realizując się w sporcie, jednocześnie doskonale rozumieją i czują potrzebę ewangelicznego obowiązku dawania świadectwa swojej wiary. Na temat roli religii w swoim życiu mówią między innymi takie gwiazdy sportu jak: Tomasz Adamek, Kamil Stoch, Mateusz Ligocki, Tomasz Sikora, Krzysztof Cegielski czy ks. Piotr Pochopień.Książka mówi też o wyjątkowej akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, w którą zaangażowała się choćby Agnieszka Radwańska i Jakub Błaszczykowski, a która zatacza coraz szersze kręgi.
Książka do kupienia w księgarniach: http://www.matras.pl/

 


Elisa Veronelli
„Moje 16 urodziny. Zaczynam wszystko od nowa”
Wydawnictwo
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 136

Ivano ma 15 lat. Jest przystojny. Inteligentny. Wrażliwy. Ma wspaniałą wyobraźnię i wielkie marzenie: zostać poetą. Jego historia rozwija się pomiędzy wierszami, zapisywanymi na kartkach papieru, które zawieszał na domofonie, a wołaniem o pomoc, pomiędzy nieszczęśliwą miłością a wielką potrzebą wykrzyczenia światu: „Oto ja. Także istnieję”.
"Moje 16 urodziny. Zaczynam wszystko od nowa!" to intymne zwierzenia dojrzewającego chłopaka wyrażane w e-mailach. Ivano — jak wielu nastolatków — krzyczy w milczeniu o swojej samotności, o bólu, o zranionych uczuciach i nadziejach. Walczy, wierzy, cierpi, marzy, ciągle ma nadzieję, poddaje się, lecz w końcu… Zabierz tę książkę ze sobą. Ona może być także Twoim pamiętnikiem.
Książkę można kupić w księgarniach: boskieksiazki.pl

 

 

Antonio Ferrara
„Byłem zły”
Wydawnictwo WAM
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 156

Walka pomiędzy Dobrem a Złem wciąż trwa.
Dwunastoletni Angelo, agresywny chłopak, który nie zna zasad, ma spędzić okres resocjalizacji w pewnej wspólnocie na wsi. Opiekunem jest ojciec Costantino, który wierzy ślepo w Dobro. Chce, by Angelo i inni, podobni do niego chłopcy wyznaczyli sobie cel. Angelo postanawia opiekować się psem. Ale Zło nie daje za wygraną.
Chociaż z drugiej strony.
Książka „Byłem zły” to mocny głos w moralnym pojedynku. Wciągająca, napisana wyrazistym stylem, wielce pouczająca historia pokazuje proces walki z ludzkimi słabościami i zwycięstwem nad ciemną stroną człowieka.
To opowieść, po której chce się czynić Dobro.
Książkę można kupić w księgarniach:
Książkę można kupić w księgarniach: http://e.wydawnictwowam.pl, http://kmt.pl/


Eduard Martin
„Aniołowie nas nie opuszczają”
Wydawnictwo WAM
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 190

Na upartego większość wydarzeń w życiu można wytłumaczyć przypadkiem. Tak się akurat złożyło. To istny zbieg okoliczności. Przecież nikt tego nie planował. Dopiero po czasie przychodzi światło, że za przypadkiem coś się jednak kryje. Niekoniecznie ślepy los, lecz dobrotliwa cicha Obecność. Ten zbiór urzekających prostotą i tchnących nadzieją opowieści ogłasza, że "nie ma przypadków. Jest Boża logika". A jej wyznawcami są najlepsi przyjaciele człowieka - aniołowie.
Książkę można kupić w księgarniach: http://e.wydawnictwowam.pl, www.empik.com, www.matras.pl, http://kmt.pl/

 


Loredana Frescura
„Pochwała brzydoty”
Wydawnictrwo WAM
Rok wydania: 2009
Ilośćstron: 200

Ja i Giorgia jesteśmy najbrzydsze z całej szkoły. Giorgia ma trochę wystające zęby, nie tylko te z przodu. Wszystkie. Dokładnie wszystkie! Nosi aparat i strasznie sepleni. Ja na szczęście nie. Mam za to brata, który jest szefem bandy. Razem z kumplami nabija się z Giorgii i robi jej okropne kawały: wkłada zdechłe żaby do kanapek albo sztuczną szczękę w książkę do biologii. A jednak Giorgia mówi o moim bracie miłe rzeczy...
Dedykuję tę opowieść tym, którzy stoją na rozdrożu i czasem widzą w lustrze kogoś obcego. Tym, którzy dostrzegają na swojej twarzy co najmniej pięć niedoskonałości, a na całym ciele co najmniej dziesięć. W nich rozpoznaję samą siebie.
Książkę można kupić w księgarniach : http://e.wydawnictwowam.pl, www.empik.com, www.matras.pl, www.kmt.pl

 


Katarzyna Zychla
„Dziewczynka tańcząca z wiatram”
Wydawnictwo Credo
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 76

Wystarczy tylko ciepły, serdeczny powiew przyjaźni, przynoszący radość życia spoza kręgu ograniczeń i lęków, a już zakwita tajemniczy ogród przygody zwanej życiem. Ten szczególny czar, ten dar ofiarowany jedynie człowiekowi pojawia się zawsze, nawet w najtrudniejszych chwilach, gdy zjawia się ktoś bliski sercu... znajdźmy chwilę, by odnaleźć w sobie poczucie dobra, które warto ofiarować drugiemu człowiekowi...
(ze Wstępu)
Krystyna Bochenek, Senator Rzeczpospolitej
Katarzyna Zychla zwraca naszą uwagę na dobro, często tak ulotne, wręcz niewidzialne, a tak bardzo znaczące… Tekst ten można traktować niemal jak podręcznik dla rodziców oraz starszych dzieci doświadczających
niepełnosprawności własnej lub osób najbliższych czy rówieśników... to także wyjątkowy materiał... do organizacji zajęć rozwijających uczucia społeczne, poczucie empatii, gotowość do niesienia pomocy innym.
(fragment Posłowia)
Marek Plura, Przewodniczący Rady Programowej Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej.
Książkę można kupić w księgarniach : www.matras.pl, www.kmt.pl