Ks. Arkadiusz Sobociński – były Wikariusz 

           Ks. Arkadiusz Sobociński urodził się 9 września 1986 roku w Grudziądzu. Należał do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych (liceum profilowane – zarządzanie informacją) w Grudziądzu. Po maturze w 2005 roku rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym oraz na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 20 czerwca 2010 roku przyjął święcenia diakonatu z rąk J.E Ks. Biskupa Józefa Szamockiego i odbył roczną praktykę duszpasterską w parafii Św. Jakuba w Toruniu. Studia ukończył 9 czerwca 2011 r. tytułem magistra teologii. 18 czerwca tego samego roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu przyjął święcenia kapłańskie z rąk J.E Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego. Dekretem Ks. Biskupa z dnia 18 czerwca Ks. Arkadiusz został mianowany wikariuszem parafii Złotoria – pierwszym wikariuszem w historii naszej parafii. W niedzielę 26 czerwca 2011 r. o godz. 11.00 Ks. Arkadiusz odprawił w kościele parafialnym w Złotorii pierwszą Mszę św. w naszej parafii, na której – oprócz licznie zgromadzonych parafian – byli obecni także rodzice Ks. Arkadiusza.

           W naszej parafii ks. Arkadiusz poświęcił się nie tylko pracy duszpasterskiej w kościele oraz nauczaniem religii w Szkole Podstawowej w Złotorii, ale zajął się także z wielkim zaangażowaniem pracą z młodzieżą, między innymi, z drużyną piłkarską biorącą udział w rozgrywkach Ligi Salezjańskiej.

         Ksiądz Biskup Andrzej Suski z dniem 25 sierpnia 2014 r. przeniósł ks. Arkadiusza Sobocińskiego – wikariusza w naszej parafii, do parafii św. Katarzyny w Brodnicy, a na jego miejsce skierował ks. Szymona Chachulskiego z parafii katedralnej św. Janów w Toruniu. Uroczyste pożegnanie ks. Arkadiusza odbyło się w niedzielę 24 sierpnia 2014 r. na Mszy św. o godz. 11.00.