Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 21 lutego 2021 r.

1. Kochani Parafianie. W związku z tym, że jestem zrażony korona wirusem to od 19. lutego (piątku) do 27 lutego (soboty) będziemy wraz z ks. Janem przebywać na kwarantannie w plebani. Kontakt pozostaje tylko telefoniczny. Wszystkie nabożeństwa i Msze św. w kościele będą odprawiać Księża z dekanatu, którym już teraz serdecznie dziękujemy za pomoc. My będziemy odprawiać Mszę św. na plebanii zawsze w godzinie Mszy św. odprawianej w kościele. Dlatego osoby, które zamawiały Msze św. mogą na nie przybyć do kościoła. Kapłani będą odprawiać Msze św. równolegle w kościele i na plebani. Wszystkie zamówione na ten tydzień Msze św. będą odprawione zgodnie z planem. Zawierzam Opatrzności Bożej i Maryi wszystkich chorych parafian i modlimy się za nich. Was również proszę o podobną modlitwę w naszej intencji.

2. Od środy popielcowej trwa czas Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i nawrócenia. Powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach, rekolekcjach. Jest to czas powstrzymania się od uczestniczenia w zabawach.

3. Droga Krzyżowa w piątek w Grabowcu o godz.16.30 a w Złotorii o godz. 17.30. Gorzkie żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 a w Grabowcu o godz.9.30.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela jest do nabycia w cenie 6 zł przy wyjściu z kościoła na stoliku.

5. Nasza siedmioletnia parafianka z Silna MATILDA SALEJKO zachorowała na rzadką chorobę genetyczną objawiającej się zanikiem mięśni. Pomóc może jej kosztowna terapia genowa w USA. Koszt tego leczenia to 8 mln złotych. Dlatego dziś, tj. w niedzielę 21 lutego, w kościele w Grabowcu, po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się Koncert Muzyki Chrześcijańskiej, granej przez muzyków: Janusza Lewandowskiego Mirosława Zduńskiego, Sebastiana Kamińskiego, Osiecką Grupę Teatralno – Wokalną, młodzieżowy zespół Katharsis oraz dziecięco-młodzieżową scholę Źródło z parafii NSPJ w Osieku na rzecz pomocy materialnej dla chorej dziewczynki. Ponadto wychodząc z kościoła można ofiarować swój dar serca na Matildy wrzucając do puszki dowolną ofiarę. Gorąco polecam Wam ten uczynek miłosierdzia, który powinniśmy szczególnie praktykować w Wielkim Poście.

Jeżeli ktoś nie może być na koncercie, a także na Mszy św. w najbliższą niedzielę, to może pomóc dokonując wpłaty przez internet za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.pl – wystarczyć kliknąć na poniższy link: