Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 4 czerwca 2023 – Uroczystość Trójcy Świętej

 

1. Wczoraj 50. dzieci z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii św. Dziękuję, Ks. Janowi i p. Justynie za przygotowanie tej pięknej uroczystości. Od poniedziałku do soboty dzieci będą uczestniczyły w „Białym Tygodniu” na Mszy św. dziękczynnej o godz. 18.00 a w Boże Ciało pójdą w uroczystej procesji.

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. To dzień publicznego wyznania naszej wiary. Początek o godz. 9.00 w kościele. Msza św. przy drugim ołtarzu w lasku przy ul. 8 Marca. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, feretronów, nagłośnienia, przystrojenie okien i trasy procesji, tak jak to było w poprzednich latach. Proszę, aby w budowę ołtarzy włączali się wszyscy mieszkańcy okolicznych ulic, aby to zadnie nie spoczywało na jednej rodzinie. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe OSP, Koła Łowieckiego oraz wszystkich ich członków w strojach galowych. Msza św. tego dnia w Grabowcu o godz. 12.00.

3. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. proszę, aby zgromadzały się dziewczynki, które będą sypały kwiatki na procesji Bożego Ciała.

4. W niedzielę 11 czerwca o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci z klas 4. Spotkanie organizacyjne dla tych dzieci i rodziców w najbliższy wtorek o godz. 16.30. Spowiedź św. dla tych dzieci i rodzin w piątek o godz.17.00.

5. Za tydzień w niedzielę 11 czerwca o godz. 16.00 zapraszam na koncert organowy oraz prezentację naszych nowych organów piszczałkowych.

6. Już dziś zapraszam na coroczny Charytatywny Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 18 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Złotorii. Dochód z wylosowanych nagród jest przeznaczony na wypoczynek letni dzieci z naszej parafii oraz rodzin ukraińskich. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które mogłyby służyć jako nagrody dla uczestników konkursów. Chodzi o rzeczy nowe z których nie korzystamy a mogłyby zrobić radość innym np. tzw. nietrafione prezenty. Można też zasponsorować jakiś bilet lub voucher na jakąś atrakcję.

7. Tygodnik „Niedziela” w cenie 10 zł. można nabyć przy wyjściu w kościoła.

Pomóżmy naszej chorej parafiance – kliknij na zdjęcie.