Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 1 sierpnia 2021 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego oraz Matki Boskiej Śnieżnej. Uroczysta suma w niedzielę o godz. 11.00. Proszę o pomoc w przygotowaniu świątyni, kwiatów, wystroju kościoła, procesji eucharystycznej (feretronów i baldachimu), dzieci do sypania kwiatków. Szczególnie zapraszam poczty sztandarowe naszej OSP oraz Koła Łowieckiego.

2. Uroczyste Triduum modlitewne przygotowujące nas duchowo do odpustu rozpoczniemy w środę o godz.17.30 modlitwą różańcową, którą poprowadzą członkowie bractwa Przemienienia Pańskiego. Podobne modlitwy będą w czwartek piątek. W sobotę zapraszam na Apel Maryjny o godz. 21.00.

3. W czwartek 5 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej i poświecenia Rzymskiej Bazyliki „Santa Maria Maggiore”. W naszym głównym ołtarzu znajduję się obraz (pochodzący z nieistniejącego kościoła dominikańskiego z Torunia z XVII w.) który przedstawia Matkę Bożą z Rzymskiej Bazyliki. Dlatego w niedzielę w połączeniu z odpustem Przemienna Pańskiego będziemy również czcili Najświętsza Maryję Pannę.

4. Okazja do spowiedzi św. od środy codziennie pół godziny przed Mszą św.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Piątek i Sobota miesiąca. W piątek w Grabowcu o godz. 16.30 Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

7. We wtorek o godz. 6.00 rano z palcu przy kościele wyrusza pielgrzymka do Sanktuariów Kaszubskich Sianowa, Wejherowa i Swarzewa. Pielgrzymów z Grabowca i Silna autobus odbierze z parkingu przy kościele w Grabowcu o 6.10.

8. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na malowanie kościoła w Grabowcu.

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława ze Złotorii .

Pomóżmy naszej chorej parafiance – kliknij na zdjęcie.