Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 10 grudnia 2023  

 

1. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zachęcam do wsparcia tego dzieła poprzez złożenie dowolnej ofiary do puszek które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Dlatego zapraszamy na Msze św. Roratnie, które będziemy odprawiać w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich a w szczególności dzieci i młodzież do bierzmowania do przychodzenia na te Msze św. z tradycyjnymi lampionami.

3. Aby duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź z udziałem zaproszonych spowiedników najbliższą sobotę:
a. w Grabowcu 9.00 – 9.30 16.00 – 16.30
b. w Złotorii 9.30 – 10.00 16.30 – 17.00

4. Bardzo proszę o zgłaszanie osób chorych i w podeszłym wieku, które nie mogą przybyć w święta do kościoła, abyśmy mogli ich odwiedzić z Komunią świętą. Odwiedziny tych parafian odbędą w sobotę 23 grudnia.

5. Jak co roku Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Koło Caritas organizują z okazji Świąt Bożego Narodzenia zbiórkę darów dla osób potrzebujących z naszej parafii. W kościołach naszej parafii są wystawione kosze, do których można składać trwałe produkty spożywcze. Natomiast za tydzień w niedzielę po Mszach św. będą zbierane pieniądze do puszek, za które zostaną zakupione produkty spożywcze, które przed Świętami zostaną rozwiezione do osób starszych i chorych, samotnych i rodzin wielodzietnych.

6. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.

7. Tradycyjne odwiedziny kolędowe rozpoczynamy od 28 grudnia (czwartek). Plan kolęd jest dostępny na stronach parafialnych w intrenecie pod adresem parafia.zlotoria.eu. Tradycyjnie zaczynamy od Silna i Grabowca.

8. Dziękuję za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na cele remontowe.

9. Potrzebujemy choinkę do kościoła o wys. 4,5 m. Jeśli ktoś chciałby taką choinkę podarować ze swojego ogrodu do kościoła to byłby to piękny gest dla parafii.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela, z dodatkiem „Bliżej życia z wiarą” w cenie 10 zł. jest on do nabycia przy wyjściu z kościoła na stoliku z prasą.

11.W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Ryszard Szymański ze Złotorii oraz śp. Teresa Wróbel z Grabowca. Nie znamy jeszcze daty pogrzebów.

Pomóżmy naszej chorej parafiance – kliknij na zdjęcie.