Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 29 listopada 2020 r.

1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. W Kościele będziemy go przeżywać pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Dlatego w adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie, które w tym roku będziemy odprawiać o godz. 18.00. Zapraszamy do przychodzenia na te Msze sw z tradycyjnymi lampionami. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki do wklejania. Aby lepiej przygotować się do świat zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Taka możliwość będzie codziennie pół godziny przed Mszą św.

3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Ap. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Andrzeja.

4. W piątek mamy wspomnienie św. Barbary. W naszym kościele w Złotorii jest ołtarz poświęcony św. Barbarze, ponieważ była ona opiekunką mieszkających tu rybaków i flisaków. Dlatego zapraszam na uroczystą Msze sw. o godz. 18.00 a w szczególności wszystkich Członków Róży Różańcowej św. Barbary oraz osoby noszące to imię.

5. Od dzisiaj w zakrystii można się zaopatrywać w poświęcone opłatki wigilijne. Są także do nabycia świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Caritas ustalił ofiarę za małą świecę 7 zł. za dużą 13 zł. i za ozdobną 15 zł.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. W piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej w Grabowcu od godz. 16.30 i w Złotorii od 17.30. Po spowiedzi Msza św.

7. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na cele koszty konserwacji ołtarza w Grabowcu.

8. Jak co roku Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Koło Caritas organizują z okazji Świąt Bożego Narodzenia zbiórkę darów dla osób potrzebujących z naszej parafii. W kościołach naszej parafii będą wystawione kosze, do których można składać trwałe produkty spożywcze. Natomiast po Mszach św. będą zbierane pieniądze do puszek, za które zostaną zakupione produkty spożywcze, które przed Świętami zostaną rozwiezione do osób potrzebujących wsparcia.

9. W tym roku z powodów epidemii kolęda tylko na indywidualne zaproszenie kapłana. Codziennie będzie odprawiana Msza św. za mieszkańców wyznaczonych tras kolędowych. Zapraszamy tego dnia na Msze św. do Złotorii. Osoby, które chcą odbyć tradycyjną kolędę muszą zgłosić ten fakt osobiście, telefonicznie lub pocztą mailową. Trzeba to uczynić do Bożego Narodzenia.

10. W najbliższym czasie trafi do naszych domów list duszpasterski dotyczący przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia. Będzie także publikowany na stronach parafii oraz na facebooku.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

12. Zmarł śp. Wiesław Jarosiński l.78 oraz śp. Halina Olkiewicz l. 74 oboje byli mieszkańcami Grabowca. Zmarł także ks. Kazimierz Zacharkiewicz pochodzący z Kaszczorka proboszcz parafii w Kiełbasinie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.