Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 25 września 2022

1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom w szczególności z Ukrainy.

2. W czwartek 29 września będziemy obchodzić Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wypraszajmy za ich wstawiennictwem potrzebne łaski.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na dodatkową Mszę św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian.

4. Osoby, które w przyszłym lub następnym roku pragną zawrzeć sakrament małżeństwa są zaproszone do wzięcia udziału w kursach przedmałżeńskich, które odbędą się w parafii oo. Paulinów w Toruniu na Rubinkowe w dniach 15,22,28 i 29 października. Szczegóły na plakacie znajdującym się gablocie.

5. Małżonkowie, którzy chcieliby pogłębiać i wzmacniać swoją duchowość osobistą i małżeńską zapraszam do wzięcia udziału w formacji nowego Kręgu Kościoła Domowego, który rozpoczyna swoją formację od października. Zainteresowane osoby zapraszam do osobistego kontaktu. Szczegółowe informacje czym jest Krąg Kościoła Domowego można znaleźć na stronie Kościoła Domowego Diecezji Toruńskiej.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00; 9.30 oraz 11.00 zapraszam na krótkie spotkanie członków Róż Różańcowych.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela, z dodatkiem „Bliżej życia z wiarą” w cenie 10 zł. jest on do nabycia przy wyjściu z kościoła na stoliku z prasą.

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ireny Olkiewicz ze Złotorii, śp. Zofię Gerc ze Złotorii oraz śp. Ewę Szydłowską-Staszak z Nowej Wsi.

Pomóżmy naszej chorej parafiance – kliknij na zdjęcie.