Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę – 29 stycznia 2023

1. W czwartek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za osoby zakonne przebywające w klasztorach klauzurowych. Z naszej parafii pochodzą dwie siostry zakonne: s. Małgorzata Rzeszotek oraz s. Celestyna Winowska. Msza św. w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 10.00 w Złotorii oraz o godz. 17.00 w Grabowcu i o godz. 18.00 w Złotorii. Tego dnia prosimy o przyniesienie do kościoła świec do poświecenia.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone świece dzieci z klas trzecich. Zapraszam na to ważne wydarzenie dzieci komunijne wraz z rodzicami.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30 i modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W Piątek spowiedź św. w Złotorii od godz. 8.30 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa Złotorii o godz. 9.00. Z względu na kolędy naszych chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w czwartek po Mszy św. o godz.10.00. W sobotę zapraszamy do uczczenia Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00.

4. W parafii oo. Paulinów na Rubinkowe rozpoczyna się Kurs przedmałżeński dla par które w tym roku chcą zawrzeć związek małżeński. Proszę o skorzystanie z tej okazji wszystkie chętne pary. Szczegóły znajdują się na plakatach oraz pod numerem 667 604 580 lub w parafii oo. Paulinów.

5. Msze św. w tygodniu tylko o godzinie 9.00. W czasie kolęd biuro parafialne czynne po Mszy św. o godz. 9.30.

6. W styczniu ze względu na kolędy nie ma Mszy św. w Złotorii o godz. 18.00 a w Grabowcu nie ma Mszy św. w środę o godz. 17.00.

7. Plan kolęd znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronach internetowych parafii www. parafia.zlotoria.eu.

8. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie naszej parafii i nowe organy piszczałkowe czy to poprzez wpłatę na konto parafialne czy podczas kolędy.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela w cenie 10 zł. jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Kawczyńskiego ze Złotorii.

Pomóżmy naszej chorej parafiance – kliknij na zdjęcie.