na niedzielę - 17 marca 2019 r.

1, Trwa czas Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i nawrócenia. Powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii są odprawiane w piątek w Grabowcu o godz.17.00 a w Złotorii o godz. 17.30. Gorzkie żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 a w Grabowcu o godz.9.30.

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy i misjonarki. Gorąco zachęcam do materialnego wsparcia dzieł Misyjnych przez złożenie ofiary do puszki, z którym stoją przed kościołem ministranci.

3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Zapraszamy wszystkich mężczyzn  a w szczególności członków Męskiej Róży Różańcowej na Mszę św. podczas której zawierzymy się opiece św. Józefa.

4. Pod chórem na filarze znajduję się skarbonka do której można składać jałmużnę wielkopostną. Zachęcam do tego pięknego uczynku wielkopostnego, który obok postu i modlitwy ma moc oczyszczającą naszą duszę z grzechu przywiązania do dóbr materialnych i wsparcia słabych i ubogich.

5. Wychodząc z kościoła można za dowolną ofiarą otrzymać zdrapkę wielkopostną. To ogólnopolska akcja Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego która pomoże nam lepiej przeżywać każdy dzień Wielkiego Postu.

6. W najbliższych dniach jak co roku nasze parafianki Klara Ottenbreitch i Zofia Budziak będą zbierały po domach dowolne ofiary na całoroczne sprzątnie kościoła oraz na zakup kwiatów do kościoła w Grabowcu. Bóg zapłać za życzliwość wszelkie ofiary.