na IV Niedzielę Wielkanocną - 22 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego.

2. Dziś po południu o godz. 16.00 w wigilię Uroczystości św. Wojciecha – patrona naszej  parafii ks. Bp Wiesław Śmigiel udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha głównego patrona Polski i naszej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian a w szczególności wspólnoty naszej parafii na sumę odpustową na godz. 18.00, którą odprawi ks. dr Czesław Wojciechowski misjonarz w Afryce, Hongkongu, i Chinach kontynentalnych. Serdecznie zapraszam.

4. W naszej parafii rozpoczęły się spotkania Oazy Dzieci Bożych. Oaza Dzieci Bożych to grupy dzieci działające przy Kościele (od III – VI kl. SP), których założycielem jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki. Dzieci przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę, pragną zbliżyć się do Boga, a przez to uczą się jak być lepszym kolegą, koleżanką, bratem, siostrą, dzieckiem. Spotkania odbywać się będą, co tydzień w czwartki o godz. 17.00 w salce parafialnej. W czasie wakacji planujemy wyjazd na wypoczynek letni. Zainteresowanych rodziców prosimy o podejście po Mszy sw. do zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński pragną zawrzeć:

1. Tomasz Olakowski – kawaler, zam. Przedecz
Adriana Komolibio – panna, zam. Kopanino
2. Marcin Przedpełski – kawaler, zam. Złotorii
Agnieszka Stolarczyk – panna, zam. Toruń
3. Paweł Potyra – kawaler, zam. Łysomicach
Kamila Koprowska- panna. Zam. Złotorii

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tych związków zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia tego faktu proboszczowi.