na niedzielę - 21 października 2018 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. To czas modlitwy za misjonarzy i okazja do ich wsparcia materialnego. Dlatego dziś wychodząc z kościoła złóżmy specjalną ofiarę do puszek na misje św. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

2. Rozpoczynamy przedostatni tydzień modlitwy różańcowej. Do odmawiania tej modlitwy zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych w rodzinach i kościele. Różaniec w Złotorii codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. natomiast w Grabowcu o godz.17.00 z wyjątkiem środy o godz. 16.30.

3. Za tydzień i trzy dni przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy nie tylko o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, ale także o darze modlitwy za nich a w szczególności Mszy św. oraz wypominek. To znak naszego szacunku i pamięci o naszych bliskich.  Wychodząc z kościoła ministranci rozdają karteczki na wypominki jednorazowe oraz roczne. Wypominki jednorazowe za dusze zmarłych będziemy odczytywać i modlić się za nie 2 listopada oraz przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.  Wypominki całoroczne będą odczytywane wraz ze stosowną modlitwą w  każdą niedzielę. Ofiara za wypominki jednorazowe jest dowolna, natomiast za wypominki całoroczne (do 5. dusz) jest taka jak za Mszę św. Gdy jest większa liczba zmarłych ofiara jest odpowiednio wyższa (np. 10 osób jak dwie ofiary Mszy św.).

4. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła, który jest patronem naszego województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy jutro na modlitwę różańcową przy relikwiach św. Jana Pawła II.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela  Arka, oraz kalendarze z Janem Pawłem II. W cenie 4 zł. są do nabycia przy wyjściu z kościoła.