na Niedzielę 19 stycznia 2020 r.

1. Dziś 19 stycznia 2020 r. przypada 100. rocznica powrotu do wolnej Polski miejscowości należących do  naszej parafii: Złotorii, Grabowca, Silna, Kopanina, Nowej Wsi. Dla upamiętnienia tego wydarzenia wczoraj w naszej parafii odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne: uroczysta Msza św. odsłonięciem tablicy pamiątkowej przy kościele oraz wieczornica patriotyczna w szkole podstawowej. Szczegółowa relacja będzie zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii oraz sołectwa. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej pięknej i podniosłej uroczystości w hołdzie Niepodległej Ojczyzny. W sposób szczególny dziękuję Panu Staroście Toruńskiemu za patronat nad tym wydarzeniem oraz p. Sołtys Barbarze Kisielewskiej.

2 Trwają tradycyjne odwiedziny kolędowe. Składam serdeczne podziękowania za życzliwe przyjmowanie nas kapłanów podczas kolędy w Waszych domach, za wszelkie przejawy troski o nasze sprawy parafialne. Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy szczególnie te przeznaczone na remonty w naszej parafii. Kolędy rozpoczynamy w dzień powszedni o godz. 16.00 w soboty od godz.11.00 w niedzielę o godz. 16.00

3 W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4 Dziękuję za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczona na potrzeby WSD w Toruniu.

5 W czasie kolęd biuro parafialne czynne tylko po Mszy św. o godz. 9.30.

6 We wtorek obchodzimy Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka pamiętajmy o nich w modlitwach a szczególnie we Mszy św.

7 Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

8 Plan Kolęd jest wywieszony w gablocie. (dostępny będzie także w intrenecie www. parafia.zlotoria.eu)