na niedzielę - 13 października 2019 r.

1. Trwa miesiąc  październik poświęcony Modlitwie  Różańcowej   zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do odmawiania różańca. W Złotorii codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. natomiast w Grabowcu o godz.17.00.

2. Dziś po Mszach św. będą zbierane specjalne ofiary pieniężne do puszek z okazji Dnia Papieskiego, które są przeznaczone na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

3. W sobotę o godz. 8.30 spod parkingu przy kościele wyjazd do Chełmna na spotkanie Kół Różańcowych z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.  Są jeszcze wolne miejsca, wyjazd jest bezpłatny. Zapraszam.

4. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwanym Dniem Nauczyciela, wszystkim nauczycielom i wychowawcom życzymy wielu łask Bożych w wychowaniu młodego pokoleniu.

5. W piątek w kalendarzu liturgicznym mamy wspomnienie św. Łukasza patrona służby zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pracującym w szpitalach, przychodniach, damach opieki i aptekach oraz opiekunom chorych  w domach życzymy obfitości darów Bożych i opieki św. Łukasza. Szczęść Boże.

6. Trwają prace remontowe w naszej parafii. Wszystkim parafianom, którzy wspierają te prace finansowo poprzez wpłatę na konto parafialne lub w czasie kolekty serdecznie dziękuję.

7. W zakrystii  przyjmujemy wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Wypominki jednorazowe za dusze zmarłych będziemy odczytywać i modlić się za nie 2 listopada oraz przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.  Nazwiska zmarłych należy podawać osobiście kapłanowi. Ofiara za wypominki jednorazowe jest dowolna,  natomiast za wypominki całoroczne (do 5 osób jest taka jaka wysokość intencji mszalnej. Jeśli jest większa liczba zmarłych to ofiara jest odpowiednio wyższa. Wychodząc z kościoła można od ministrantów otrzymać kartki do wypisywania wypominek.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela  i Arka są do nabycia przy wyjściu z kościoła.