na Niedzielę - 2 sierpnia 2020 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego, który zgodnie z kalendarzem przypada w czwartek  6 sierpnia. Uroczysta suma w niedzielę o godz. 11.00. Proszę o pomoc w przygotowaniu świątyni,  kwiatów, wystroju kościoła, procesji eucharystycznej (feretronów i baldachimu), dzieci do sypania kwiatków. Szczególnie zapraszam poczty sztandarowe naszej OSP oraz Koła Łowieckiego.

2. Uroczyste Triduum modlitewne przygotowujące nas duchowo do odpustu rozpoczniemy w środę o godz.17.30 modlitwą różańcową, którą poprowadzą członkowie bractwa Przemienienia Pańskiego. Podobne modlitwy będą w czwartek, piątek i sobotę.

3. W  środę 5 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej i poświecenia Rzymskiej Bazyliki „Santa Maria Maggiore”. W naszym głównym ołtarzu znajduję się obraz (pochodzący z nieistniejącego kościoła dominikańskiego z Torunia z XVII w.) który przedstawia  Matkę Bożą z Rzymskiej Bazyliki. Dlatego w środę przed jej wizerunkiem będziemy wypraszać potrzebne łaski dla nas i naszych bliskich.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. W piątek w Grabowcu o godz. 16.30 Msza św. a o godz. 16.15 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Okazja do spowiedzi św. odpustowej w Złotorii codziennie od godz.17.30.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

6. W kościele w Grabowcu ukończyliśmy prace konserwatorsko-malarskie w prezbiterium kościoła. Na kopule prezbiterium powstał ogromny fresk przestawiający Chrystusa Pantokratora – Króla i Pana Wszechświata, postacie Cherubinów, zostały zamieszczone dwie lampy wieczne, wyzłocone tabernakulum, a w  bocznych ołtarzach zrekonstruowane  malowidła.  Widok jest imponujący, dlatego zachęcam do odwiedzenia odnowionego wnętrza kościoła.  Oczywiście nie jest to jeszcze koniec prac rekonstrukcyjnych i upiększających.

7. Natomiast przy  kościele w Złotorii  najbliższym tygodniu rozpoczynamy kolejny etap prac konserwatorskich przy elewacji murów zewnętrznych.  Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na cele remontowe.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela oraz czasopisma misyjne  można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła