na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020 r.

1. Biskup Toruński odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.. Ponadto napisał: Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Przypominam o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa. Pełny tekst komunikatu w gablocie ogłoszeń.

2. Jutro będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam wszystkich czcicieli Mary na Mszę św. i nabożeństwo o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, która ostatecznie kończy okres wielkanocnej spowiedzi i komunii św.

4. W czwartek, 4 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia Kapłańskiego.

5. W najbliższym tygodniu przypadają I czwartek I piątek i sobota miesiąca.  W czwartek zapraszam na adorację o godz. 17.30 w piątek na spowiedź św. w Grabowcu o godz. 16.15 potem Mszę św. a w Złotorii na spowiedź św.  od godz. 17.30 potem Mszę św. W sobotę chcemy odwiedzić naszych chorych, jednak proszę najbliższą rodzinę o potwierdzenie tego spotkania telefonicznie.

6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (w czwartek, 11 czerwca). Zwykle tego dnia w uroczystej procesji wychodziliśmy z Jezusem w Najświętszym Sakramencie na ulice parafii, by z jednej strony wypowiedzieć swoją wiarę, a z drugiej strony prosić Go, aby nam błogosławił. Jest czymś oczywistym, że w obecnej sytuacji, o ile nie nastąpi jakaś radykalna zmiana zewnętrzna, procesja w tradycyjnej formie nie będzie mogła się odbyć. W tym wyjątkowym roku zapraszam na Msze sw. z błogosławieństwem eucharystycznym. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

7. W przededniu uroczystości Zesłania Ducha św. zakończyliśmy malowanie naszego kościoła w Złotorii. Zostały także wykonane liczne prace przy instalacji elektrycznej, w tym wymiana tablicy rozdzielczej. Wszystkie te prace zostały wykonane, jak można zobaczyć, z najwyższą dokładnością i profesjonalizmem. Koszt prac malarskich wyniósł 45 tys zł.  Zapłata została podzielona na dwie transze, pierwsza 25 tys. jest do zapłacenia w tym tygodniu, druga w wysokości 20 tys. za cztery miesiące. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę oraz wszelkie wpłaty na konto parafialne. Dodatkowa kolekta na ten cel będzie zbierana za dwa tygodnie.

8.  Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy wczoraj i w piątek pomagali w sprzątaniu kościoła. W szczególności dziękuje młodzieży oraz właścicielom firmy sprzątającej FRESH p. Kornowicz.