Pielgrzymka do trzech Sanktuariów Maryjnych -  11 września 2023 

          W dniu 11 września 2023 r. odbyła się pielgrzymka Parafii Złotoria do trzech sanktuariów maryjnych. Pierwsze to Sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie znajduje się, słynąca z wielu łaski i cudów, cudowna figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, która wykonana jest z drewna (l00 cm wysokości). Matka Boża na prawej ręce trzyma Dzieciątko, z twarzą zwróconą ku sobie, które tuli się w Jej ramiona, w lewej zaś ręce – berło. Aby dowiedzieć się więcej o kulcie Matki Bożej Łąkowskiej – kliknij tutaj.
         Kolejne sanktuarium odwiedzone podczas tej pielgrzymki, to Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej w Lubawie, gdzie znajduje się znana z wielu cudów figura Maryi z dzieciątkiem na ręku. Sława cudów doświadczanych za przyczyną Lipskiej Orędowniczki, przyciąga na uroczystości odpustowe corocznie w dniach 1 i 2 lipca wielotysięczne rzesze. Sanktuarium tonące w zieleni dzięki tysiącom zasadzonych roślin jest miejscem gościnnym i przyjaznym dla pątników, sprzyjającym wewnętrznemu wyciszeniu i modlitwie a nawet odpoczynku. Takie właśnie miejsce oddalone od zgiełku świata, wybrała dla swoich czcicieli Lipska Pani. Aby dowiedzieć się więcej o kulcie Matki Bożej Lipskiej – kliknij tutaj.
          Trzecie odwiedzone podczas pielgrzymki sanktuarium, to Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwadzie. Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Matka Boża przemówiła do nich po polsku. Aby dowiedzieć się więcej o kulcie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – kliknij tutaj.

Galeria zdjęć:

« 1 z 3 »

Film: