Remont i malowanie elewacji kościoła w Grabowcu

          Od początku czerwca trwają bardzo intensywne prace przy kościele w Grabowcu. Zostało postawione rusztowanie i trwają prace malarskie przy zewnętrznej elewacji. W praktyce polega to na tym, że najpierw elewacja została odgrzybiona, umyta, następnie uzupełniono braki tynkarskie. Całość ścian zostanie wzmocniona zaprawą konserwatorską, potem zostanie wszystko zagruntowane, i dwukrotnie pomalowane farbą renomowanej firmy niemieckiej KAIMa.
              Prace wykonuje firma malarska Laniecki, która specjalizuje się w malowaniu kościołów. Malowała min. kościół Chrystusa Króla w Toruniu.
              Koszt prac wynosi 85 tys. Wykonawca zgodził się na rozłożenie tej sumy na kilka rat. Pierwsza rata wynosi 40 tys. zł. i musi być zapłacona zaraz po wykonaniu pracy. Ostania rata jest planowana po kolędach przyszłego roku Dziękuję, za kolekty remontowe oraz za każdą indywidualną wpłatę na konto parafialne.

Bóg zapłać.
Ks. Proboszcz Marian Wróblewski

Galeria zdjęć: