102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę 

W środę 11 listopada przypada 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę i dzień modlitw w intencji Ojczyzny. Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo  dla Polski o godz. 10.00. Zapraszam sołtysów do złożenia pamiątkowych wiązanek przy naszym obelisku obok kościoła, który jest pamiątką 100. rocznicy odzyskania niepodległości.  Zadbajmy, aby 11 listopada zawisły na naszych domach biało-czerwone flagi.

W dniu 10 listopada 2020 r. Starosta Toruński – Pan Marek Olszewski wraz z Wicestarostą Panem Michałem  Ramlau, w obecności Ks. Proboszcza Mariana Wróblewskiego, z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, złożyli kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem upamiętniającym powrót naszej Parafii do Wolnej Polski. Wcześniej, w imieniu wszystkich mieszkańców Złotorii, kwiaty złożyła Sołtys Wsi Złotoria – Pani Barbara Kisielewska,a w dniu 11 listopada kwiaty złożyła Sołtys Wsi Grabowiec – Pani Danuta Wojciechowska oraz Sołtys Wsi Kopanino – Pan Ludwik Wikera.

Poniżej można obejrzeć galerię zdjęć i krótki film upamiętniający te wydarzenia.

Galeria zdjęć – 10.11.2020 r.

Film – 10.11.2020 r.

Galeria zdjęć – 11.11.2020 r.

W dniu 18 stycznia br. obchodziliśmy 100. rocznicę powrotu naszej parafii do wolnej Polski. Poniżej można obejrzeć zdjęcia i filmy z tych uroczystości. 

Msza św. w intencji Ojczyzny – 18 stycznia 2020 r.

Homilia Ks. Proboszcza Mariana Wróblewskiego

Poświecenie obelisku z umieszczoną pamiątkowa tablicą

Uroczystości w Szkole Podstawowej 

Występ zespołu Slavic Voices

Występ zespołu Polskie Kwiaty