Koło parafialne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Złotorii

 

W Adhortacji Apostolskiej „Familiaris Consortio” z 1981 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przedstawia współczesną sytuację rodziny. Zadaniem, jakie stawia Adhortacja przed rodziną katolicką, jest rozbudzanie w nas samych poczucia solidarności, budowanie życia inspirowanego Ewangelią i wiarą Kościoła, kształtowanie sumień ubogaconych wartościami chrześcijańskimi, a nie według ogólnie przyjętej opinii publicznej, otwarcie się na inne rodziny w duchu miłości braterskiej, wzajemnego poszanowania i dawania świadectwa własną postawą.  

    Dokument Stolicy Apostolskiej był inspiracją dla powstania w 1992 r. Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej. Stowarzyszenie zarejestrowane zostało w Sądzie Wojewódzkim w Toruniu, wpisane do rejestru stowarzyszeń i tym samym otrzymało osobowość prawną.   
      Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Złotorii powstało w 1995 roku. W swojej działalności skupia się przede wszystkim na pomocy rodzinom potrzebującym. Wspólnie z parafialnym Caritas organizuje zbiórki pieniędzy i produktów dla tych rodzin. Każdego roku, przy okazji świąt kościelnych oraz Dnia Dziecka, osobom, potrzebującym dostarczane są zebrane lub zakupione z zebranych pieniędzy głównie produkty żywnościowe. Prezesem Koła Parafialnego Stowarzyszenia jest Krzysztof Kisielewski.
        Każdy kto chciałby wspomóc działalność Stowarzyszenia, poprzez włączenie się do pracy w kole parafialnym może to uczynić kontaktując się z nami na adres e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   
      Od roku 2010, Stowarzyszenie powróciło do organizacji Parafialnych Festynów Rodzinnych na boisku Szkoły Podstawowej w Złotorii. Festyn w 2010 r. odbył się w dniu 13 czerwca. Cały dochód z Festynu został przeznaczony na wykupienie kolonii dla dzieci z rodzin naszej parafii. Festyn w 2011 r. odbył się w dniu 5 czerwca 2011 r. - szczegóły w zakładce: "Aktualności".