List do Parafian na czas Adwentu

Drodzy Mieszkańcy Parafii Złotoria   

Od wiosny tego roku jesteśmy w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, który całkowicie odmienił nasze życie codzienne, zawodowe i religijne. Niestety w większości są to zmiany na gorsze. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wielu z Państwa  jest unieruchomionych w domach i nie może normalnie przygotować się do Świąt. Wiem, jak trudno było już podczas minionych Świąt Wielkanocy, które w niczym nie przypominały tego co znamy od dzieciństwa. Tak bardzo brakowało Świątecznej Mszy Świętej, spowiedzi wielkanocnej, czy też tradycyjnej święconki.

Teraz przed nami kolejne święta, które zwykle dawały nam wiele nowych sił i nadziei na nowy rok. Poczucie braku tego co kochamy i lubimy oraz z czym kojarzymy przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia może być bardzo trudne. Mam tego świadomość. Z tego względu, nasza parafia św. Wojciecha  w Złotorii, chciałaby wyjść naprzeciw trudnym sytuacjom i w miarę swoich możliwości spróbować pomóc lepiej przygotować się i przeżyć Boże Narodzenie.  Najpierw chcielibyśmy zrobić rozeznanie w czym moglibyśmy Państwu pomóc w  okresie Adwentu. Już dziś możemy zaproponować pomoc w szczególności osobom starszym, ciężko chorym, samotnym lub przebywającym na kwarantannie, poprzez załatwienie takich spraw jak:

  • pomoc duchową w formie sakramentów: Komunii św. i spowiedzi św. (dojedziemy pod wyznaczony adres);
  • zrobienie zakupów;
  • dostarczanie opłatka wigilijnego lub świecy wigilijnej Caritas;
  • rozmowy osobistej lub telefonicznej (anonimowej) dla pokrzepienia ducha
  • modlitwa w intencji konkretnej osoby lub sprawy (przesłać na skrzynkę parafiazlotoria@gmail.com. Albo przedzwonić 512 989 268)

 

Każda pomoc będzie wykonywana z zachowaniem zasad  bezpieczeństwa, aby nie dopuścić do  zarażenia koronawirusem.

Kochani Parafianie, w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda z powodów epidemii. Jednak codziennie będzie odprawiana Msza św. za mieszkańców wyznaczonych tras kolędowych. Zapraszamy tego dnia na Msze św. do Złotorii. Chętne osoby mogą indywidualnie zaprosić kapłana na tradycyjną kolędę po uprzednim osobistym zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym. Trzeba to uczynić do Bożego Narodzenia.  

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony parafialnej www.parafia.zlotoria.eu oraz naszego facebooka Parafia pw. św. Wojciecha w Złotorii.

Już od wiosny prowadzimy  transmisję  Mszy św.  niedzielnej ze w Złotorii  o godz. 11.00. na stronie parafialnej, naszym facekooku oraz na naszym kanale You Tube: Parafia Złotoria. W każdą środę i czwartek i piątek modlimy się podczas nabożeństw w intencji chorych parafian.

 Podczas Adwentu zawsze pół godziny przed i pół godziny po Mszy św. o godz. 18.00,  jesteśmy do Waszej dyspozycji  w konfesjonałach. 

Aby Państwo mogli pełniej korzystać z naszej pomocy prosimy o kontakt:

  • koniecznie wysłać swój adres mailowy na adres parafii: parafiazlotoria@gmail.com dzięki czemu będą Państwu przesyłane aktualne wiadomości parafialne;
  • w razie potrzeby przedzwonić na numer parafialny 512 989 268;
  • oraz polubić naszego Facebooka: Parafia pw św. Wojciecha w Złotorii.

Wszystkie osoby, które chciałby przyjąć kapłana z tradycyjną kolędą  powinny zgłosić się do Bożego Narodzenia dzwoniąc do biura parafialnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30 pod numer  512 989 268 lub przesłać prośbę na skrzynkę mailową parafiazlotoria@gmail.com można też zgłosić się osobiście po Mszy św do zakrystii i przekazać załączoną karteczkę.

Osoby, które chciałby wesprzeć materialnie naszą parafię w tym trudnym dla wszystkich czasie,  a szczególności prace remontowe mogą złożyć ofiarę osobiście oraz podczas Mszy św. lub przez wpłatę na konto parafialne w Banku  Spółdzielczy w Grębocinie oddział Złotorii

nr konta 09 9491 0003 0040 0001 5701 0003

Na czas adwentowego czuwania i Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego roku 2021, przekazuję najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia Bożego błogosławieństwa, a w szczególności łaski zdrowia i miłości, pokoju ducha i spełnienia planów osobistych i zawodowych. Szczęść Boże.                                                               

                                                                   Wasz Proboszcz, ks. Marian Wróblewski