Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 24 września 2023 

 

1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom a w szczególności z terenu Ukrainy.

2. W piątek 29 września obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. Wypraszajmy za ich wstawiennictwem potrzebne łaski.

3. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 obowiązkowe spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Tego dnia zostaną poświęcone różańce komunijne.

4. Osoby, które w przyszłym lub następnym roku pragną zawrzeć sakrament małżeństwa są zaproszone do wzięcia udziału w kursach przedmałżeńskich, które odbędą się w parafii oo. Paulinów w Toruniu na Rubinkowe, w dniach 29/30 września 6/7 października. Szczegóły na plakacie znajdującym się gablocie.

5. Trwają prace na nowym cmentarzu św. Barbary. Budujemy chodniki i ścieżki. Proszę o zachowanie ostrożności i nie wchodzenie na cmentarz podczas prac.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela, z dodatkiem „Bliżej życia z wiarą” w cenie 10 zł. jest on do nabycia przy wyjściu z kościoła, na stoliku z prasą.

Pomóżmy naszej chorej parafiance – kliknij na zdjęcie.