Ogłoszenia duszpasterskie na  V Niedzielę Wielkiego Postu – 26 marca 2023

 

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Leszek Stefański. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę w Grabowcu o godz. 17.00 a w Złotorii o godz. 18.00. Zaczynamy modlitwą różańcową. Dziś w godzinie miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszam na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Podczas Mszy św. rekolekcyjnych będziemy zbierali ofiary jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

2. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali dzień pokutny w naszej parafii. Spowiedź św. wielkanocna z udziałem obcych spowiedników
⦁ 9.00 – 9.30 w Grabowcu
⦁ 9.30 – 10.00 w Złotorii
⦁ 16.00 – 16.30 w Grabowcu
⦁ 16.30 – 17.00 w Złotorii

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Tego dnia przynosimy do poświęcenia palmy.

4. Jak co roku parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Koło Caritas organizują z okazji Świąt Wielkanocnych zbiórkę darów dla rodzin wielodzietnych i osób potrzebujących pomocy w naszej parafii. Przy ołtarzu Przemienienia Pańskiego można składać trwałe produkty spożywcze. Za tydzień po wszystkich Mszach Św. członkowie Stowarzyszenia oraz Koła Caritas będą zbierać pieniądze do puszek, za które zostaną zakupione produkty przeznaczone dla osób potrzebujących.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących do Pierwszej Komunii św. za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30.

6. W najbliższa pierwszą sobotę miesiąca zapraszam do uczczenia Niepokalanego Serca Maryi Msza św. o godz.10.00 po niej odwiedzimy naszych chorych i starszych parafian.

7. W tym tygodniu zostały wywiezione śmieci z obu śmietników cmentarnych. Było ich ponad 7 t. Koszt wywozu śmieci to ponad 3 tys. zł Cena śmieci wzrosła o 100%. Dziękuję za pomoc w transporcie p. M. Hasse oraz za załadunek p. J. Kolczyńskim.

8. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom Grabowca, którzy złożyli ofiarę 4600 zł na całoroczne sprzątnie kościoła oraz kwiaty i wystój w kościele. W szczególności dziękuję p. Zofii Budziak i Kazimierze Purcelewskiej za pomoc za przeprowadzenie zbiórki. Osoby przyjeżdzające do kościoła w Grabowcu z innych miejscowości taką ofiarę mogą złożyć w kopercie podczas kolekty lub do koszka przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za życzliwość wszelkie ofiary.
9. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech nie zabraknie naszego daru dla cierpiącego Jezusa.

10. W naszym kościele pojawił się nowy witraż. Dziękuję fundatorom p. Marcinowi Melerskiemu i Rafałowi Kądzielskiemu.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Pomóżmy naszej chorej parafiance – kliknij na zdjęcie.