Rok 2012

Festyn Parafialny "Święto Rodziny" - 05.06.2012

Galeria zdjęć:

« 1 z 9 »

Peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 29 - 30.06.2012

 

            Peregrynacja kopii Cudownego Obrazu w parafii pw. Św. Wojciecha w Złotorii miała miejsce w dniach od 29 do 30 sierpnia 2013 r. Nawiedzenie zostało poprzedzone czterodniowymi rekolekcjami, które poprowadził Ojciec Marek Kowalski z Zakonu Paulinów – strażników Matki Bożej na Jasnej Górze. Po jednej z nauk rekolekcyjnych parafianie licznie wyszli na ulice  Złotorii  w procesji  maryjnej. Rekolekcje zakończyły się we wtorek 28 sierpnia 2012 r. spowiedzią św., z której skorzystała bardzo liczna grupa parafian.

          W środę 29 sierpnia 2012 r. o godzinie 16.00 w kościele parafialnym w Złotorii rozpoczęło się nabożeństwo oczekiwania, a godz. 16.30 wszyscy wierni zgromadzeni w świątyni, wyszli na ulicę Toruńską, aby powitać Matkę Bożą.  

           W uroczystej procesji kopia Cudownego Obrazu została wniesiona przez wiernych do kościoła. Obraz był niesiony przez przedstawicieli różnych stanów – nieśli go ojcowie, matki, młodzież oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotorii. Po wprowadzeniu kopii Obrazu Jasnogórskiego do świątyni nastąpiły powitania, które kolejno wypowiedzieli: Ks. Proboszcz Marian Wróblewski, Wójt Gminy Lubicz – Pan Marek Olszewski oraz Państwo Celina i Jacek Murawscy z dziećmi – jako przedstawiciele mieszkańców parafii.

           O Godz. 17.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego. W holmili Ks. Biskup zwrócił szczególną uwagę na zawierzenie Bogu, które powinno charakteryzować każdego chrześcijanina, a którego uczy nas Maryja. Po Mszy św. rozpoczęło się czuwanie, które trwało nieprzerwanie aż do końca pobytu Matki Bożej w naszej parafii.    

          O godz. 21.00 licznie zgromadzeni w kościele parafialne modlili się na Apelu Jasnogórskim. Podczas Apelu piękne świadectwo dał Ojciec Mariusz Małkiński, opowiadając o swoim życiu, Jasnej Górze i Cudownym Obrazie. Na zakończenie nauczył obecnych wyjątkowo pięknej pieśni maryjnej: „Wśród tylu dróg”.  

            Następnego dnia – w czwartek 30 sierpnia 2012 r. już o godz. 6.30 została odprawiona Msza św. Prymaria, a o godz. 8.30 odśpiewano godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Następnie zostały odprawione trzy Msze św.: dla chorych, dla młodzieży i dla dzieci. O godz. 12.45 kopia Cudownego Obrazu opuściła kościół parafialny w Złotorii i została przewieziona do kościoła filialnego w Grabowcu. Tam – po uroczystym przywitaniu przez wiernych – została odprawiona Msza św., przy licznej obecności miejscowych parafian.

            O godz. 14.30 kopia Cudownego Obrazu powróciła do kościoła w Złotorii, a o godz. 15.00 rozpoczęła się Msza św. na zakończenie Nawiedzenia, podczas której zostały poświęcone obrazy Matki Bożej Częstochowskiej, które następnie parafianie zabrali do swoich domów na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia,  jakim  było Nawiedzenie. 

             Po zakończeniu Mszy św. kopia Obrazu Jasnogórskiego została przewieziona do kościoła w Grębocinie. W tej drodze towarzyszył Maryi Ks. Proboszcz oraz delegacja z parafii, która w kościele w Grębocinie podziękowała za nawiedzenie naszej parafii, składając Maryi bukiet kwiatów. Dla wszystkich parafian, którzy właściwie przygotowali się do tego wielkiego wydarzenia, nawiedzenie parafii przez Matkę Bożą w znaku Cudownego Obrazu pozostanie z pewnością nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale również wpłynie na dalsze ich życie poprzez umocnienie w wierze i zawierzenie w pełni Bogu, za przykładem Maryi. 

 

Złotoria - galeria zdjęć:

« 1 z 9 »

 Grabowiec - galeria zdjęć:

« 6 z 6 »