Rok 2018

Droga Krzyżowa z kościoła w Złotorii do kościoła w Grabowcu - 24.03.2018

Galeria zdjęć:

25-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza Mariana Wróblewskiego - 17.06.2018

           W dniu 17 czerwca 2018 r. w kościele parafialnym w Złotorii odbyła się uroczystość 25-lecia święceń kapłańskich Ks. Proboszcza Mariana Wróblewskiego, w której wziął udział Ks. Biskup Józef Szamocki - Biskup pomocniczy Diecezji Toruńskiej.
            Uroczystą Mszę św. sprawował sam Jubilat, a homilię wygłosił Ks. Biskup. W trakcie uroczystości życzenia Jubilatowi złożyła Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz - Pani Hanna Anzelm, Wójt Gminy Lubicz - Pan Marek Olszewski oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotorii - Pani Maria Błaszczyk, wraz z druhami, Sołtys Wsi Złotoria - Pani Barbara Kisielewska, wraz z Radą Sołecką oraz, między innymi, delegacje Kościoła Domowego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Róż Różańcowych, Bractwa Przemienienia Pańskiego, Koła Gospodyń Wiejskich, Służby Liturgicznej oraz obecni na uroczystości parafianie.
            Na zakończenie Ks. Proboszcz podziękował Panu Bogu za dar kapłaństwa, a także Ks. Biskupowi, swojej rodzinie, która była obecna na uroczystości, a w szczególności swojej mamie oraz wszystkim licznie zgromadzonym parafianom.

Galeria zdjęć:

« 1 z 6 »

Odsłonięcie witraża ku czci św. Huberta, patrona myśliwych - 04.11.2018

          W niedzielę 4 listopada 2018 r. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Złotorii została odprawiona Msza św. w intencji myśliwych Koła Łowieckiego "Młodnik"w Złotorii, a bezpośrednio po Mszy św. nastąpiło uroczyste odsłonięcie witraża ku czci św. Huberta, który został ufundowany przez myśliwych z tego koła.

Galeria zdjęć:

« 1 z 2 »

Marsz Niepodległości - 11.11.2018

             W 100. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r., po Mszy św. o godzinie 11.00 zgromadzeni na Mszy parafianie przeszli w Marszu Niepodległości przed obelisk przy OSP upamiętniający zamordowanych podczas II Wojny Światowej mieszkańców naszej parafii i odśpiewali Hymn Polski. Nastąpi to dokładnie o godz. 12.00 i w ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Niepodległa Śpiewa Hymn Narodowy i jako Parafia uczciliśmy naszą wolną i niepodległą Ojczyznę.

Galeria zdjęć: