Uroczystość 100-lecia i konsekracji kościoła w Grabowcu 

        W niedzielę 15 sierpnia 2022 r. odbyła się w naszej parafii Uroczystość 100-lecia kościoła pw. Chrystusa Króla w Grabowcu oraz jego konsekracja, której dokonał J.E. Ks. Bp Wiesław Śmigiel – Biskup Toruński. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 powitaniem parafian i przybyłych gości: Starosty Toruńskiego - Pana Marka Olszewskiego, Wójta Gminy Lubicz - Pana Marka Nicewicza, Wójta Gminy Obrowo - Pana Andrzeja Wieczyńskiego oraz Wójta Gminy Łubianka - Pana Jerzego Zająkałę. Następnie Ks. Proboszcz Marian Wróblewski wręczył podziękowania najbardziej zaangażowanym osobom w odrestaurowaniu kościoła. Po podziękowaniach, Pan Prof. Piotr Birecki wygłosił referat na temat kościoła oraz miejscowości Grabowiec. Mszę św. odprawił Ks. Biskup Wiesław Śmigiel. Podczas Mszy św. kościół został konsekrowany. Po Mszy św. odbył się koncerty Chóru "Polskie Kwiaty" Następnie wszyscy przeszli na kompleks sportowo rekreacyjny w Grabowcu, gdzie odbył się festyn. Na wszystkich czekało wiele atrakcji i niespodzianek, w tym jubileuszowy tort.

Galeria zdjęć z uroczystości (autorzy zdjęć: Magdalena Krzyżanowska i Michał Kardas)

« 1 z 6 »

 

Galeria filmów z uroczystości   

Podziękowania i wykład:

Msza św. i konsekracja: